Nr.5.
2012. gada 23. martā
Sekojiet mums:  
 #eprasmes12

E-prasmju nedēļas jaunumi


Latvija gatava E-prasmju nedēļai!


Latvija ir gatava, lai atklātu E-prasmju nedēļu 2012, kas norisināsies no 26.līdz 30.martam un ir organizēta Eiropas Savienības iniciatīvas E-skillsweek 2012 ietvaros. Kopā Eiropas E-prasmju nedēļā iesaistījušās 36 valstis.

E-prasmju nedēļas aktivitātēs Latvijā iesaistījušies vairāk nekā 200 partneri: IKT nozares uzņēmumi, ministrijas, pašvaldības, skolas, bibliotēkas un nevalstiskās organizācijas. Kopā plānoti vairāk nekā 850 pasākumi 104 novados un pilsētas visā Latvijā.

Lai iegūtu vairāk informācijas par E-prasmju nedēļu, lūdzam apmeklēt www.eprasmes.lv, zvanīt 67311821, 1188 vai rakstīt eprasmes@likta.lv.
Pastāstiet kā E-prasmju nedēļa norit pie jums lietojot #eprasmes12


Saskaities!


2011. gadā Latvija bija visaktīvākā Eiropas E-prasmju nedēļas dalībvalsts. Lai arī 2012. gadā Latvija būtu visaktīvākā, aicinām katru, kas piedalās e-prasmju nedēļas aktivitātes, saskaitīties!
E-prasmju nedēļas laikā Getonlineweek 2012 ietvaros darbosies digitālais skaitītājs latviešu valodā, kas ļaus uzskaitīt visus E-prasmju nedēļas dalībniekus un attēlot kopējo skaitu tiešsaistes režīmā. Dati par Latvijas dalībnieku skaitu tiks summēti arī Eiropas mērogā. Skaitītājs sāks oficiāli darboties 26.03.2012 plkst. 00.00 un tiks slēgts 30.03.2012 plkst. 23:59. Anketu aizpildi var veikt gan katrs galalietotājs, gan pasniedzējs vai mācību centra/organizācijas koordinators. Sīkāk par to, kā darbosies skaitītājs, lasiet šeit.

Lai piedalītos E-prasmju nedēļas aktivitātes un pasākumos, aicinām iepazīties ar E-prasmju nedēļas pasākumu kalendāru.

Tas ļaus atlasīt pasākumus, kas ir tuvu Jūsu dzīves vietai, noskaidrot to norises datumu, kā arī aplūkot sīkāku informāciju par atlasītajiem pasākumiem.
Meklēšanai iesakām izmantot Internet Explorer pārlūkprogrammu, jo ar citām pārlūkprogrammām meklētājs var darboties nekorekti!Tiešraides


No 26. līdz 28. martam sekosim līdzi E-prasmju nedēļas aktivitātēm Interneta tiešraidēs. Tiešraides būs iespējams vērot www.piesledzieslatvija.lv mājas lapā. Tiešraides varēs redzēt arī planšetdatoros un viedtālruņos.

Tiešraižu grafiks:

26. marts
11:00 - 13.30   IKT politikas veidotāju diskusija ar sociālajiem partneriem
15:00 - 17:00   Seminārs – diskusija skolu auditorijai "IKT rīki izglītībā"

27. marts
10:30 - 15:30   Seminārs "E-iespējas uzņēmējiem"

28. marts
10:30 - 15:30   Konference "E-iespējas iedzīvotājiem"

Sīkāk ar E-prasmju nedēļas pasākumu programmu varat iepazīties mājas lapā.E-prasmju nedēļas testi un konkursi


E-prasmju nedēļas laikā ikvienam interesentam ir iespēja piedalīties aizraujošos E-prasmju nedēļas konkursos un testos:

• eGuardian IKT drošības prasmju barometrs
• Skillage tests: vai Tu esi gatavs darbam?
• Tiešsaistes tests "E-pakalpojumi"
• Letonika.lv aicina piedalīties konkursā
• Konkurss "Izpaudies IT stilā"
• Pārbaudi savu datoru!

Sīkāku informāciju par konkursiem var lasīt šeit.IKT karjeras diena


29. martā pirmo reizi E-prasmju nedēļas ietvaros Latvijā notiks IKT karjeras diena. Pasākuma mērķis ir dot iespēju 9. līdz 12. klašu skolēniem iepazīties ar IKT nozari saistīto profesiju noslēpumiem, apmeklējot ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām saistītos uzņēmumus un organizācijas.

Vairāk nekā 230 skolēniem un skolotājiem būs iespējams iepazīties ar IKT saistītām profesijām un apmeklēt seminārus. IKT karjeras dienas pasākumus apmeklēs skolēni un skolotāji no Daugavpils, Jaunpiebalgas, Jelgavas, Rīgas, Kandavas, Kuldīgas, Slampes, Mālpils, Ozolniekiem, Priekuļiem, Talsiem, Ventspils un Zaļeniekiem.

IKT karjeras dienas dalībniekus uzņems 16 Latvijā pazīstami uzņēmumi un organizācijas Baltijas Datoru akadēmija, Datakom, DataPro grupa, DPA, FMS, LatInSoft, Lattelecom Technology, Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, Latvijas Mobilais telefons, Microsoft Latvia, Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola (RISEBA), RIX Technologies, Sabiedrība Tilde, Swedbank un Valsts reģionālās attīstības aģentūra.

Aicinām skolēnus piedalīties konkursā "Mana IKT karjeras diena". Sūtiet savus iespaidus par IKT karjeras dienu (foto, saites uz video, MS PowerPoint prezentācijas, ieraksti blogos) uz eprasmes@likta.lv. Labākos gaida balvas no LIKTA – mugursomas un USB zibatmiņas.Novados


E-prasmju aktivitātes notiks visā Latvijā, novadu, pagastu un pilsētu koordinatori aicina piedalīties visdažādākā vecuma iedzīvotājus. Šajā ziņu izlaidumā īss ieskats 3 Latvijas novadu aktivitātēs, bet aicinām arī citus novadus pastāstīt par to kā E-prasmju nedēļa notiks Jūsu pašvaldībā!


E-prasmju nedēļas pasākumi Daugavpilī un Daugavpils novadā

E-prasmju nedēļa Daugavpilī piedāvā iesaistīties jebkuram pilsētas un novada iedzīvotājam - no sākumskolniekiem līdz senioriem, no iesācējiem līdz lietpratējiem, no tiem, kas vēl mācās līdz biznesmeņiem.

Daugavpils pilsētas un novada skolās notiks informatīvās stundas, semināri un prezentācijas par drošu internetu, e-prasmju apgūšanu un izmantošanu ikdienā, kā arī dažādu e-resursu pieejamību. Daugavpils iedzīvotāji var apmeklēt LatInSoft organizētos informatīvos seminārus par e-pakalpojumu pieejamību un e-prasmju izmantošanu nodarbinātībai un attīstībai. Uzņēmēji var piedalīties seminārā par jaunāko tehnoloģiju racionālu izmantošanu un LatInSoft izstrādātās jaunās uzņēmuma vadības programmas piedāvātajām iespējām.Latgales Centrālā bibliotēka un filiālbibliotēkas piedāvā saviem apmeklētājiem dažādas e-prasmju stundas, virtuālās ekskursijas un diskusijas.

Informācija par pasākumiem bibliotēkās un LatInSoft organizētajiem pasākumiem. Pilsētas skolās un bibliotēkas: www.daugavpils.lv
Daugavpils novadā: www.eprasmes.lv pasākumu kalendārā.


E-prasmju nedēļas pasākumi Aizkrauklē un Aizkraukles novadā

E-prasmju nedēļas laikā Aizkraukles novadā katru dienu notiks dažādi pasākumi, kuros aicināti iesaistīties novada iedzīvotāji -  skolnieki, jaunieši, pedagogi, vecāki,  uzņēmēji,  (topošie un esošie), seniori un citi interesenti.  Aizkraukles novada skolās notiks informatīvās stundas, semināri un prezentācijas par drošu internetu, e-prasmju apgūšanu un izmantošanu ikdienā, kā arī dažādu e-resursu pieejamību. Tiks organizēti semināri pedagogiem par mācību sasniegumu analīzes veikšanu, izmantojot MS Excel rīkus, kā arī semināri – diskusijas par IKT rīkiem izglītībā. Aizkraukles bibliotēka piedāvā plašu pasākumu spektru saviem apmeklētājiem: tematiska literatūras izstāde "Esi e-prasmīgs!"  dažādas e-prasmju stundas, virtuālās ekskursijas un diskusijas.  Tiek organizēta arī SIA "Lursoft IT" tikšanās ar uzņēmējiem un jauniešiem.


Jelgavā E-prasmju nedēļas laikā vairāk nekā 30 pasākumi

Jelgavā E-prasmju nedēļas ietvaros iedzīvotājiem tiek piedāvāti vairāk kā 30 pasākumi. Piedāvājums aptver visdažādākās mērķauditorijas: uzņēmējus, iestāžu un uzņēmumu darbiniekus, pedagogus, skolēnus, studentus, seniorus un iedzīvotājus ar un bez priekšzināšanām interneta un datora lietošanā.

Ar informācija par pasākumiem var iepazīties Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra, Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Lauku atbalsta dienesta mājas lapās.Par e-prasmju nedēļu


Eiropas E-prasmju nedēļa ir Eiropas mēroga visas sabiedrības informēšanas kampaņa, lai demonstrētu e-prasmju nozīmi darbā, karjeras attīstībā un izaugsmē digitālajā laikmetā. E-prasmju nedēļas mērķis ir ieinteresēt plašāku sabiedrību par e-prasmju apgūšanas un pielietošanas iespējām, informēt par e-pakalpojumiem un citām iespējām, kas pieejamas e-vidē.Par e-prasmju nedēļas partneriem:


Koordinatori Latvijā:

Galvenie partneri:

Nacionālie partneri:

LR Ārlietu ministrija;
LR Ekonomikas ministrija;
LR Izglītības un zinātnes ministrija;
LR Labklājības ministrija;
LR Uzņēmumu reģistrs;
IeM Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde;
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija (CERT.LV);
Lauku atbalsta dienests (LAD);
Nacionālais veselības dienests;
Nodarbinātības valsts aģentūra;
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs;
UNESCO Latvijas Nacionālā komisija;
v/a Kultūras un informācijas sistēmas;
v/a LatvijasInvestīciju un attīstībasaģentūra;
v/a Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra;
VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs;
Valsts Ieņēmumu dienests;
Valsts reģionālā attīstības aģentūra;
Valsts Sociālās Apdrošināšanas aģentūra;
Veselības inspekcija;
Valsts zemes dienests.

Nozaru partneri: SIA Baltijas Datoru akadēmija, SIA "Datakom",SIA "Data Pro Grupa", A/S "Datorzinību centrs“, SIA "Digitālās Ekonomikas Attīstības Centrs", SIA "DPA", SIA "FMS", SIA "LatInSoft", Latvijas Interneta asociācija, SIA "Latvijas Mobilais Telefons", Latvijas Universitātes Datorikas fakultāte, SIA "Lursoft", Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs, A/S "RIX Technologies", Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola (RISEBA), A/S Swedbank, SIA Tilde, Transporta un sakaru institūts, Uzdevumi.lv, www.labiedarbi.lv, www.solipasolim.lv

Reģionālie partneri: pašvaldības, pašvaldību organizācijas un citas organizācijas Latvijas novados. Ar reģionālajiem partneriem iespējams iepazīties E-prasmju nedēļas Digitālajā kartē

Informatīvie partneri: www.piesledzieslatvija.lv, www.esmaja.lv, www.likeIT.lv, www.1188.lv
Šis ir LIKTA jaunumu e-pasts.
Ja turpmāk nevēlaties saņemt jaunumus, atbildiet uz šo e-pastu, Subject laukā ierakstot 'Atsakos'.
Ar cieņu Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija.