Nr.4.
2012. gada 19. martā
Sekojiet mums:  
 #eprasmes12

E-prasmju nedēļas jaunumi


Piedalies, saskaities, sacenties!


E-prasmju nedēļas ziņu fokusā: Konkursi!

Visā Latvijā no 26.līdz 30.martam risināsies E-prasmju nedēļa, kas organizēta Eiropas Savienības iniciatīvas E-skillsweek 2012 ietvaros. Kopā Eiropas E-prasmju nedēļā iesaistījušās 36 valstis. Šogad Eiropas E-prasmju nedēļas galvenā tematika ir e-prasmes nodarbinātībai un personiskai izaugsmei.

Šajā ziņu izlaidumā vēlamies īsumā pastāstīt par E-prasmju nedēļas konkursiem un sacensībām.


E-prasmju nedēļas skaitītājs


E-prasmju nedēļas laikā Getonlineweek 2012 ietvaros darbosies digitālais Skaitītājs latviešu valodā, kas ļaus uzskaitīt visus E-prasmju nedēļas dalībniekus un attēlot kopējo skaitu tiešsaistes režīmā. Dati par Latvijas dalībnieku skaitu tiks summēti arī Eiropas mērogā. Skaitītājs sāks oficiāli darboties 26.03.2012 plkst. 00.00 un tiks slēgts 30.03.2012 plkst. 23:59. Anketu aizpildi var veikt gan katrs galalietotājs, gan pasniedzējs vai mācību centra/organizācijas koordinators. Būs pieejama arī Eiropas karte, kurā tiešsaistē tiks attēlots dalībnieku skaits katrā no valstīm, kas piedalās kampaņā.
Sīkāk par to, kā darbosies skaitītājs, lasiet šeit.

Pagājušā gadā Latvija bija visaktīvākā Eiropas E-prasmju nedēļas dalībvalsts. Aicinām visus aktīvi reģistrēties, neatkarīgi no E-prasmju nedēļas aktivitātēm - vai piedalāties semināros, konkursos un testos, skatāties tiešsaistes pārraides, apgūstat jaunas prasmes un e-pakalpojumu lietošanu!Aicinām pārbaudīt prasmes un sacensties


eGuardian IKT drošības prasmju barometrs

E-prasmju nedēļas laikā ikvienam būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas un prasmes IKT drošības jautājumos, saņemot rezultātus e-pastā! e-GUARDIAN barometra 35 jautājumu tests aizņem vien 10-15 minūtes, tas ir sadalīts 3 daļās: privātums un datu aizsardzības zināšanas, internets un e-pasta prasmes, sociālo tīklu izmantošana. IKT drošības prasmju barometru Eiropas Komisijas mūžizglītības programmas Leonardo da Vinči inovāciju pārneses projekta e-GUARDIAN ietvaros ir izstrādājusi LIKTA.

Barometrs paredzēts skolotāju, vecāku un skolēnu auditorijām. Barometra testu varat aizpildīt šeit.

Visi, kas veiks barometra testu tieši  E-prasmju nedēļas laikā no 26. marta līdz 30. martam, pretendēs uz īpašām balvām. Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija apbalvos 10 labākos testa kārtotājus (pēc rezultātiem) kategorijā "skolotāji", "bibliotekāri" un 10 labākos – kategorijā "skolēni". Labākie skolotāji un bibliotekāri balvā iegūs datorsomas, bet labākie skolēni - 16GB USB zibatmiņu.

 

Skillage tests: vai Tu esi gatavs darbam?

E-prasmju nedēļas ietvaros LIKTA piedāvā jauniešiem novērtēt savu gatavību darba tirgum, novērtējot jaunu tiešsaistes rīku "Skillage – Vai Tu esi gatavs darbam?".

Šis rīks palīdzēs saprast, kādas tehnoloģiju prasmes ir nepieciešams apgūt, lai veiktos darba tirgū. Skillage testu ir izstrādājusi Telecentre Europe asociācija, E-prasmju nedēļas laikā savas zināšanas pārbaudīs jaunieši daudzās Eiropas valstīs.

Izpildot testu, Jūs saņemsiet Skillage paziņojumu, kuru varēsiet uzrādīt savam potenciālajam darba devējam. Ar tiešsaistes rīka rezultātiem Jums būs iespēja dalīties tādos sociālajos tīklos kā Facebook un Twitter.

Latvijas jauniešiem tiešsaistes rīks pieejams latviešu, angļu un krievu valodā.
Izmēģiniet savas zināšanas testā! www.skillage.eu


Tiešsaistes tests "E-pakalpojumi"

Mēs esam e-paaudze! E-veikals, e-talons, e-pasts, e-apmācības, e-rēķins, e-pakalpojums… Viens no saturiski lielākajiem e-pakalpojumu portāliem Latvijā ir www.latvija.lv, bet vēl ir gan valsts, gan privāto uzņēmumu veidoti e-pakalpojumi, kurus mēs varam izmantot ikdienā, lai ietaupītu savu laiku. Latvijas lielākais datorapmācības centrs Baltijas Datoru akadēmija kopā ar nozares lielāko tehnoloģiju uzņēmumu Lattelecom ir izveidojuši zināšanu novērtēšanas testu, ar kā palīdzību varēsiet noskaidrot, ko Jūs jau ziniet par virtuālajiem pakalpojumiem, un, iespējams, atklāt ko jaunu.

Izmēģiniet savas zināšanas testā.


Letonika.lv aicina piedalīties konkursā

Latvijas Kultūrvides TAKAS ir sabiedrisks projekts, tā saturu veido mūsu lasītāji. E-prasmju nedēļas laikā letonika.lv portālā noslēgsies projektu konkursa TAKAS pirmā kārta un tiks pasludināti uzvarētāji. Ikvienam būs iespēja nobalsot par labāko Latvijas Taku. Šobrīd var apskatīt un izlasīt informāciju par vairāk nekā 400 objektiem www.letonika.lv/takas – Pa Valkas bānīša pēdām, Kino karte, Velo Liepāja, Tā Keši pils, Zudušo mājvietu dižkoki un citas takas – tā ir Latvija, kas mūs iedvesmo!
Iesaisties Taku projektā arī pats!

Kurzemes, Zemgales, Latgales, Vidzemes un Rīgas reģionu entuziasti! Jūs vislabāk zināt, kas jūsu novadā ir skaists, interesants, nozīmīgs un īpašs. Izveido SAVAS Latvijas TAKU!
Trīs labāko E-prasmju nedēļas TAKU autoriem – balvā visjaunākais Tildes Birojs!
Plašāka informācija un pieteikuma forma E-prasmju nedēļas laikā pieejama mūsu mājas lapā www.letonika.lv.


Konkurss "Izpaudies IT stilā"

Daugavpils jauniešiem un skolēniem LatInSoft organizē konkursu "Izpaudies IT stilā". Dalībnieki konkursā var piedalīties datordizaina un interneta vietnes izstrādes jomā. Darbus var iesniegt līdz 25.martam.
Ar konkursa nolikumu un pasākumu programmu var iepazīties www.latinsoft.lv.


Marts ir Laba Servisa Mēnesis − aicinām novērtēt un uzslavēt labo servisu un draudzīgākos e-pakalpojumus!

Visu marta mēnesi notiek kampaņa "Uzslavē labu servisu!". Ņemot vērā to, ka arvien vairāk valsts un pašvaldību pakalpojumu gan sabiedrībai, gan uzņēmumiem tiek sniegti elektroniski, un, lai popularizētu ērtākos e-pakalpojumus, kas ļauj iedzīvotājiem un uzņēmējiem ietaupīt laiku un naudu, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) kampaņas ietvaros vērtēs visvairāk uzslavu saņēmušos valsts un pašvaldību e-pakalpojumus, nosakot, kuri no tiem ir sabiedrībai un uzņēmumiem draudzīgākie.

Aicinām uzslavēt: Aizpildīt uzslavu anketu apkalpošanas vietās,  zvanot 1188 vai elektroniski mājas lapā www.labsserviss.lv. Kampaņas organizatori ir LabsServiss.lv un Idea House events. Sabiedrībai un uzņēmumiem draudzīgākās valsts iestādes tiks vērtētas sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK).


Pārbaudi savu datoru!

Tavs dators kļuvis lēnīgs? Esi pieķēris, ka tas dara ko tādu, ko Tu neesi prasījis? Tas iesaka Tev nezināmas programmas? Tas izmet dīvainus paziņojumus? Tas nozīmē, ka Tavam datoram ir steidzami nepieciešams DATOROLOGS! Datorologs pieņems: otrdien, 27.martā no 10:00 līdz 15:00, Raiņa bulvārī 29, Rīgā 101.kabinetā.

Datorologs ir Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas CERT.LV darbinieks, kurš var diagnosticēt un, ja iespējams, novērst e-slimības un ļaunprātības Tavā datorā, kā arī īsi pastāstīt, kā vari pasargāt savu datoru nākotnē. Visi Datorologa padomi ir BEZ MAKSAS.

Pirms Datorologa apmeklējuma iesakām pārbaudīt Tava datora veselību, apmeklējot portālu www.esidross.lv. Gadījumā, ja Tava datora IP adrese ir inficēto adrešu sarakstā, parādīsies sarkans brīdinājums. Taču pilnu diagnozi un ārstēšanu iespējams veikt klātienē, pie Datorologa.Par e-prasmju nedēļu


Eiropas E-prasmju nedēļa ir Eiropas mēroga visas sabiedrības informēšanas kampaņa, lai demonstrētu e-prasmju nozīmi darbā, karjeras attīstībā un izaugsmē digitālajā laikmetā. E-prasmju nedēļas mērķis ir ieinteresēt plašāku sabiedrību par e-prasmju apgūšanas un pielietošanas iespējām, informēt par e-pakalpojumiem un citām iespējām, kas pieejamas e-vidē.Par e-prasmju nedēļas partneriem:


Koordinatori Latvijā:

Galvenie partneri:

Nacionālie partneri:

LR Ārlietu ministrija;
LR Ekonomikas ministrija;
LR Izglītības un zinātnes ministrija;
LR Labklājības ministrija;
LR Uzņēmumu reģistrs;
IeM Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde;
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija (CERT.LV);
Lauku atbalsta dienests (LAD);
Nacionālais veselības dienests;
Nodarbinātības valsts aģentūra;
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs;
UNESCO Latvijas Nacionālā komisija;
v/a Kultūras un informācijas sistēmas;
v/a LatvijasInvestīciju un attīstībasaģentūra;
v/a Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra;
VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs;
Valsts Ieņēmumu dienests;
Valsts reģionālā attīstības aģentūra;
Valsts Sociālās Apdrošināšanas aģentūra;
Veselības inspekcija;
Valsts zemes dienests.

Nozaru partneri: SIA Baltijas Datoru akadēmija, SIA "Datakom",SIA "Data Pro Grupa", A/S "Datorzinību centrs“, SIA "Digitālās Ekonomikas Attīstības Centrs", SIA "DPA", SIA "FMS", SIA "LatInSoft", Latvijas Interneta asociācija, SIA "Latvijas Mobilais Telefons", Latvijas Universitātes Datorikas fakultāte, SIA "Lursoft", Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs, A/S "RIX Technologies", Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola (RISEBA), A/S Swedbank, SIA Tilde, Transporta un sakaru institūts, Uzdevumi.lv, www.labiedarbi.lv, www.solipasolim.lv

Reģionālie partneri: pašvaldības, pašvaldību organizācijas un citas organizācijas Latvijas novados. Ar reģionālajiem partneriem iespējams iepazīties E-prasmju nedēļas Digitālajā kartē

Informatīvie partneri: www.piesledzieslatvija.lv, www.esmaja.lv, www.likeIT.lv, www.1188.lv
Šis ir LIKTA jaunumu e-pasts.
Ja turpmāk nevēlaties saņemt jaunumus, atbildiet uz šo e-pastu, Subject laukā ierakstot 'Atsakos'.
Ar cieņu Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija.