Nr.3.
2012. gada 14. martā
Sekojiet mums:  
 #eprasmes12

E-prasmju nedēļas jaunumi


E-prasmju nedēļas ziņu fokusā: E-iespējas uzņēmējiem!

Visā Latvijā no 26.līdz 30.martam risināsies E-prasmju nedēļa, kas organizēta Eiropas Savienības iniciatīvas E-skillsweek 2012 ietvaros. Kopā Eiropas E-prasmju nedēļā iesaistījušās 36 valstis. Šogad Eiropas E-prasmju nedēļas galvenā tematika ir e-prasmes un IKT risinājumi mazajiem un mikro uzņēmumiem, kā arī e-prasmes nodarbinātībai un personiskai izaugsmei.

Šajā ziņu izlaidumā vēlamies īsumā pastāstīt par tām E-prasmju nedēļas aktivitātēm Latvijā, kas paredzētas uzņēmējiem.


Uzņēmēju diena


Seminārs "E-iespējas uzņēmējiem"

27. martā no 10.30 - 15.30 aicinām sekot līdzi semināra "E-iespējas uzņēmējiem" tiešraidei www.piesledzieslatvija.lv. Seminārā tiks apskatītas valsts un privātā sektora piedāvātās e-iespējas uzņēmēju konkurētspējas paaugstināšanai un to saziņai ar valsti. Tiks prezentētas mākoņskaitļošanas priekšrocības maziem un vidējiem uzņēmumiem Latvijā un kā šo pakalpojumu pieejamība var palīdzēt personīgās un uzņēmuma produktivitātes uzlabošanai. Uzņēmēji varēs uzzināt par iespēju veikt bezmaksas grāmatvedības uzskaiti mazos uzņēmumos un veidu kā nosargāt savu uzņēmumu digitālajā laikmetā. Seminārā būs iespēja iepazīties ar jaunākajiem valsts piedāvātajiem e-pakalpojumiem, kā arī ar IKT apmācību iespējām mazajiem un mikro uzņēmumiem konkurētspējas un produktivitātes veicināšanai.
Ar semināra programmu varat iepazīties šeit.E-prasmes produktivitātei


Lattelecom datu mākoņi – ērti, izdevīgi un droši

Uzņēmēju dienā Lattelecom prezentēs modernāko datu apmaiņas veidu, kas ir drošs, ļauj uzglabāt datus neierobežotā daudzumā un piekļūt tiem no jebkuras vietas. "Datu mākoņi sniedz iespēju lietot jaunākās programmatūras, nomājot tās nevis pērkot. Mākoņi neprasa lielas investīcijas un atbrīvo finanšu līdzekļus, ļaujot tos investēt uzņēmuma pamatbiznesā nevis IT infrastruktūras uzturēšanā," uzsver Lattelecom Biznesa daļas vadītājs Gusts Muzikants.


Microsoft mākoņskaitļošanas pakalpojumi uzņēmuma produktivitātes uzlabošanai

Uzņēmēju dienas ietvaros Microsoft Latvia prezentēs mākoņskaitļošanas pakalpojumu plašās iespējas un parādīs, kā šie pakalpojumi var uzlabot personīgo un uzņēmuma produktivitāti. Prezentācijas ietvaros uzņēmēji tiks iepazīstināti ar Office 365 plašajām iespējām, kas ietver visas svarīgās biznesa produktivitātes funkcijas, palīdzot ietaupīt laiku un naudu, kā arī piedāvā elastīgus, konkrētās organizācijas vajadzībām pielāgotus risinājumus. 
Vairāk informācijas: www.office365.lv.


CERT.LV uzņēmumu IT resursu aizsardzībai

Uzņēmēju dienā CERT.LV, kas ir atbildīga par informācijas tehnoloģiju drošības veicināšanu Latvijā, uzņēmējiem stāstīs par svarīgākajiem IT drošības elementiem, kas nepieciešami katrā uzņēmumā, lai varētu kvalitatīvi aizsargāt savus IT resursus. Jāņem vērā, ka e-vidē esošā informācija jāsargā tāpat kā fiziskie resursi reālajā dzīvē, veltot tam gan resursus, gan uzmanību.


Informācijas Tehnoloģiju apmācības mazajiem un mikro uzņēmumiem konkurētspējas un produktivitātes veicināšanai

Uzņēmēju dienā, 27. martā, tiks sniegta informācija par Eiropas Sociālā fonda darbības programmas "Cilvēkresursi un nodarbinātība" apakšaktivitātes "Atbalsts nodarbināto apmācībām komersantu konkurētspējas veicināšanai – atbalsts partnerībās organizētām apmācībām" 3. kārtas līdzfinansēto projektu "Informācijas Tehnoloģiju apmācības mazajiem un mikro uzņēmumiem konkurētspējas un produktivitātes veicināšanai", kura ietvaros tiks palielināta konkurētspēja un ilgstoša mazo un mikro uzņēmumu izaugsme, izmantojot IKT tehnoloģiju un e-prasmju sniegtās iespējas. Projekta laikā ir plānots īstenot trīs līmeņu apmācības:

• Digitālās prasmes un IKT risinājumi produktivitātes celšanai;
• IKT rīku izmantošanu MMU konkurētspējai un attīstībai;
• IKT risinājumu izmantošana biznesa efektivitātes celšanai un eksporta attīstībai.

Projektu realizētājs – Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA).


Seminārs uzņēmējiem "Jaunāko tehnoloģiju izmantošanas priekšrocības uzņēmumā"

LatInSoft E-prasmju nedēļas ietvaros Daugavpilī 27.martā organizē semināru uzņēmējiem, uzņēmumu vadītājiem un IT nodaļu vadītājiem "Jaunāko tehnoloģiju izmantošanas priekšrocības uzņēmumā". Seminārā tiks stāstīts par mākoņtehnoloģiju sniegtajām iespējām un to racionālu izmantošanu, kā arī par LatInSoft izstrādātās jaunās uzņēmuma vadības programmas piedāvātajām iespējām uzņēmumu optimizācijai un konkurētspējas paaugstināšanai.
Sīkāka informācija www.latinsoft.lv.


Bezmaksas grāmatvedības uzskaite maziem uzņēmumiem − Tildes Jumis MINI

Tildes Jumis MINI - tā ir bezmaksas grāmatvedības uzskaite maziem uzņēmumiem.
Tildes Jumis MINI iekļautas funkcijas, kas parasti ir pieejamas tikai maksas produktos:

• virsgrāmata,
• noliktavas uzskaite,
• iegādes un pārdošanas operācijas,
• algas un pamatlīdzekļi.

Sīkāka informācija par Tildes Jumis MINI ir pieejama internetāValsts un pašvaldību e-pakalpojumi uzņēmumiem


Pašvaldības pakalpojumi – ērti, operatīvi un caurskatāmi

E-prasmju nedēļas ietvaros AS "RIX Technologies" demonstrēs, kā iedzīvotāji un uzņēmēji ar Latvijas valsts portāla www.latvija.lv starpniecību var iesūtīt pašvaldībai savus iesniegumus, pieteikt vizīti pie pašvaldības amatpersonas, kā arī pieteikt bērnu skolai vai pirmsskolas iestādei un vienlaikus sekot līdzi dokumenta gaitai. Demonstrācijas laikā nedaudz pavērsim priekškaru, lai iesniedzēji redzētu, kas tad īsti notiek ar viņa dokumentu iestādē: kā no valsts portāla tas nonāk dokumentu vadības sistēmā "Namejs", kurā tas tiek reģistrēts, izskatīts, deleģēts, līdz tiek pieņemts lēmums un gatavota, saskaņota un parakstīta atbilde.
Vairāk par DVS "Namejs" iespējām varat uzzināt www.namejs.lv.


Lauku atbalsta dienesta piedāvātie e-pakalpojumi

Lauku atbalsta dienests (LAD) E-prasmju nedēļas ietvaros Preiļos, Talsos, Saldū, Valmierā un Jelgavā rīkos seminārus lauksaimniekiem, lauksaimnieku organizācijām un lauku uzņēmējiem. Semināru mērķis ir iepazīstināt ar LAD piedāvātajiem e-pakalpojumiem un to izmantošanas priekšrocībām.


Uzņēmumu reģistra e-iespējas esošajiem un topošajiem uzņēmējiem

Uzņēmēju dienas "E-iespējas uzņēmējiem" ietvaros Uzņēmumu reģistrs (UR) piedāvās iespēju prezentācijas veidā iepazīties ar tā piedāvātajām e-iespējām esošajiem un topošajiem uzņēmējiem:

• par e-reģistrācijas pakalpojumu un tā turpmāko attīstību, lai padarītu pakalpojumu vēl pievilcīgāku uzņēmējiem;
• par citām e-iespējām (informācijas saņemšana, dokumentu iesniegšana, jautājumu uzdošana elektroniski, maksātnespējas reģistra publiskā pieejamība, statistikas datu ieguves iespējas Uzņēmumu reģistra mājas lapā).

Informācija par e-pakalpojumiem pieejama Uzņēmumu reģistra mājas lapā www.ur.gov.lv.


Lursoft aicina uzņēmējus uz bezmaksas semināriem visā Latvijā

Lursoft sadarbībā ar novadu, pilsētu pašvaldībām un bibliotēkām E-prasmju nedēļas ietvaros visā Latvijā organizē bezmaksas seminārus, lai uzņēmējus iepazīstinātu ar plašajām iespējām, ko nodrošina publiskajos reģistros pieejamā informācija.

Izmantojot publiskajos reģistros pieejamo informāciju, varēsiet pārliecināties par savu klientu un sadarbības partneru finanšu rādītājiem un biznesa vēsturi, kas nozīmē, ka jau iepriekš varēsiet novērst potenciālos biznesa riskus un vēl veiksmīgāk attīstīt savu uzņēmējdarbību.
Vairāk informācijas lūdzam skatīt mājas lapā.


Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras interneta ceļvedis Latvijas kartēs

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra (LĢIA) mājas lapā pieejama informācija par piedāvātajiem produktiem un pakalpojumiem kartogrāfijas un ģeodēzijas jomā, koordinātu pārrēķināšanas kalkulators, GPS bāzes staciju sistēma LATPOS, informācija par tematiskajām kartēm, vietvārdiem, topogrāfiskajām un pārskata kartēm, ortofoto un 3D modeļiem, ģeotelpiskās informācijas abonēšanu, tipogrāfiju "Latvijas karte". Šeit pieejamas publiskās elektroniskās datu bāzes − Karšu Pārlūks, Valsts ģeodēziskā tīkla datu bāze, Vietvārdu datubāze.


Datu lietošanas mūsdienīgs risinājums – WEB servisi

Valsts zemes dienests E-prasmju nedēļā uzņēmējus aicina iepazīties ar pieejamajiem WEB servisiem, kas nodrošina iespēju piekļūt interesējošajiem datiem, tos iekļaut savās datubāzēs vai pārlūkot kopā ar savā rīcībā esošajiem citiem datiem. Pieejami WEB servisi:

• Kadastra un adrešu teksta datu saņemšanai;
• Kadastra, adrešu, administratīvo robežu telpisko datu (karšu) saņemšanai.

Piesakieties, rakstot uz klienti@vzd.gov.lv, un izmēģiniet bez maksas.
Vairāk informācijas mājas lapā.


Tava Eiropa – Tavas iespējas. Ceļvedis uzņēmējdarbībai Eiropā

Portāls "Tava Eiropa" iepazīstina uzņēmējus ar praktisku informāciju par viņu tiesībām un iespējām Eiropas Savienībā. Ceļvedi sagatavojusi Eiropas Komisija sadarbībā ar ES dalībvalstu iestādēm. Portāla biznesa sadaļā tiek piedāvāta praktiska informācija par e-pārvaldes pakalpojumiem dažādās valodās, kas paredzēti Eiropas Savienības uzņēmumiem, kuri vēlas uzsākt vai izvērst savu uzņēmējdarbību citā ES dalībvalstī. Informācija tiek sniegta ar nolūku, lai ES uzņēmumi - arī tādi, kas ir nelieli, - var izaugt un kļūt konkurētspējīgi, izmantojot globālā tirgus sniegtās priekšrocības.Par e-prasmju nedēļu


Eiropas E-prasmju nedēļa ir Eiropas mēroga visas sabiedrības informēšanas kampaņa, lai demonstrētu e-prasmju nozīmi darbā, karjeras attīstībā un izaugsmē digitālajā laikmetā. E-prasmju nedēļas mērķis ir ieinteresēt plašāku sabiedrību par e-prasmju apgūšanas un pielietošanas iespējām, informēt par e-pakalpojumiem un citām iespējām, kas pieejamas e-vidē.Par e-prasmju nedēļas partneriem:


Koordinatori Latvijā:

Galvenie partneri:

Nacionālie partneri:

LR Ārlietu ministrija;
LR Ekonomikas ministrija;
LR Izglītības un zinātnes ministrija;
LR Labklājības ministrija;
LR Uzņēmumu reģistrs;
IeM Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde;
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija (CERT.LV);
Lauku atbalsta dienests (LAD);
Nacionālais veselības dienests;
Nodarbinātības valsts aģentūra;
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs;
UNESCO Latvijas Nacionālā komisija;
v/a Kultūras un informācijas sistēmas;
v/a LatvijasInvestīciju un attīstībasaģentūra;
v/a Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra;
VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs;
Valsts Ieņēmumu dienests;
Valsts reģionālā attīstības aģentūra;
Valsts Sociālās Apdrošināšanas aģentūra;
Veselības inspekcija;
Valsts zemes dienests.

Nozaru partneri: SIA Baltijas Datoru akadēmija, SIA "Datakom",SIA "Data Pro Grupa", A/S "Datorzinību centrs“, SIA "Digitālās Ekonomikas Attīstības Centrs", SIA "DPA", SIA "FMS", SIA "LatInSoft", Latvijas Interneta asociācija, SIA "Latvijas Mobilais Telefons", Latvijas Universitātes Datorikas fakultāte, SIA "Lursoft", Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs, A/S "RIX Technologies", Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola (RISEBA), A/S Swedbank, SIA Tilde, Transporta un sakaru institūts, Uzdevumi.lv, www.labiedarbi.lv, www.solipasolim.lv

Reģionālie partneri: pašvaldības, pašvaldību organizācijas un citas organizācijas Latvijas novados. Ar reģionālajiem partneriem iespējams iepazīties E-prasmju nedēļas Digitālajā kartē

Informatīvie partneri: www.esmaja.lv, www.piesledzieslatvija.lv, www.likeIT.lv, www.1188.lv
Šis ir LIKTA jaunumu e-pasts.
Ja turpmāk nevēlaties saņemt jaunumus, atbildiet uz šo e-pastu, Subject laukā ierakstot 'Atsakos'.
Ar cieņu Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija.