Nr.2.
2012. gada 6. Martā
www.eprasmes.lv
Sekojiet mums:    #eprasmes12

E-prasmju nedēļas jaunumi


Jaunieši, viņu e-prasmes un IKT karjeras- Eiropas E-prasmju nedēļas fokusā

Visā Latvijā no 26.līdz 30.martam Latvijā risināsies E-prasmju nedēļa, kas organizēta Eiropas Savienības iniciatīvas E-skillsweek 2012 ietvaros. Kopā Eiropas E-prasmju nedēļā iesaistījušās 36 valstis. Šogad Eiropas e-prasmju nedēļas galvenā tematika ir e-prasmes nodarbinātībai un personiskai izaugsmei, IKT rīku veiksmīga izmantošanā izglītībā un jauniešu motivēšana izvēlēties IKT karjeras.

Šajā ziņu izlaidumā vēlamies īsumā pastāstīt par tām E-prasmju nedēļas aktivitātēm Latvijā, kas paredzētas skolotājiem un skolēniem, studentiem un citiem izglītības procesā iesaistītiem sociālajiem partneriem.


Seminārs – diskusija skolu auditorijai "IKT rīki izglītībā"

26. martā, E-prasmju nedēļas atklāšanas dienā, no 15.00 līdz 17.00 aicinām sekot līdzi semināram – diskusijai skolu auditorijai "IKT rīki izglītībā" tiešraidē no ES mājas. Diskusijā piedalīsies valsts pārvaldes pārstāvji, uzņēmumi, kas piedāvā IKT risinājumus izglītībai, skolotāji un reģionu augstskolu pārstāvji.

Diskusijas tiešraidi atbalsta Lattelecom, kas jau trešo gadu aktīvi iesaistās E-prasmju nedēļas aktivitātēs Latvijā un kā galvenais partneris nodrošina e-prasmju nedēļas pasākumu tiešraides internetā. Tādējādi arvien plašākam interesentu lokam ir iespēja sekot līdzi ES mājā notiekošajiem semināriem un prezentācijām. Tiešraides būs iespējams vērot www.piesledzieslatvija.lv mājas lapā.IKT karjeras diena


Aicinām pieteikties IKT karjeras dienai!

29. martā pirmo reizi E-prasmju nedēļas ietvaros Latvijā notiks IKT karjeras diena. Pasākuma mērķis ir dot iespēju 9. līdz 12. klašu skolēniem iepazīties ar IKT nozari saistīto profesiju noslēpumiem, apmeklējot ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām saistītos uzņēmumus un organizācijas. Skolēniem būs iespējams gan sekot konkrētu speciālistu darbam, gan semināros uzzināt vairāk informācijas par IKT karjeras iespējām.

Dalību pieteikuši Latvijā pazīstami uzņēmumi un organizācijas Baltijas Datoru akadēmija, Datakom, DataPro grupa, DPA, FMS, LatInSoft, Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, Latvijas Mobilais telefons, Microsoft Latvia, Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola (RISEBA), RIX Technologies, Sabiedrība Tilde, Swedbank un Valsts reģionālās attīstības aģentūra. Informāciju par vakancēm un pieteikuma formu lūdzam skatīt šeit.

Aicinām skolēnus pieteikties IKT karjeras dienu pasākumiem aizpildot pieteikuma formu līdz 12. martam! Lūdzam nekavēties, jo vietu skaits ir ierobežots!


Microsoft Latvia izglītībai un karjerai

E-prasmju nedēļas atklāšanas diskusijā  IKT rīki izglītībā  Microsoft Latvia iepazīstinās skolotājus un skolēnus ar tehnoloģiju nozīmi inovatīva mācību procesa nodrošināšanā. IKT karjeras dienas ietvaros 29. martā uzņēmuma komanda uzņems skolēnus un studentus, kuriem ir interese par Microsoft Latvia darbu un ir vēlme paplašināt redzesloku par IKT rīkiem izziņas procesa uzlabošanai, tostarp drošību internetā un intelektuālo īpašumu (sadarbībā ar Net-SafeLatvia un BSA). 27. martā zinātkārajiem jauniešiem būs iespēja apmeklēt Microsoft Latvia ekspertu lasītās lekcijas.


RISEBA – ceļš uz starptautisku karjeru

IKT karjeras dienā Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola (RISEBA) aicina 9.-12. klašu skolēnus uz semināru RISEBA – ceļš uz starptautisku karjeru. Seminārā informēsim par bakalaura, maģistra un doktora studiju programmām, sadarbību ar ārzemju izglītības organizācijām par apmācības un karjeras iespējām. Piedāvāsim apmeklēt mūsu Apple datorklasi, lekciju un praktisku nodarbību: "Mūsdienīgu multimediju prezentāciju izstrāde, grafisku attēlu un skaņu apstrādes iespējas Apple datorā".


LU Datorikas fakultātes informācijas diena

Latvijas Universitātes Datorikas fakultāte aicina interesentus trešdien, 14. martā, plkst. 12.00 apmeklēt Informācijas dienu. Tās laikā būs iespēja uzzināt noderīgu informāciju par studiju programmām un studiju procesu. Informācijas dienas tiešraide būs pieejama LU portālā.
Vairāk informācijas: www.df.lu.lv.Aicinām pārbaudīt prasmes un sacensties


Izmantojiet iespēju apliecināt un sertificēt savas datorprasmes

Saistībā ar "E-prasmju nedēļu 2012 Latvijā LIKTA" izsludina akciju "Iegūsti ECDL karti lētāk".
Šīs akcijas ietvaros no 2012. gada 1. marta līdz 2012. gada 30. aprīlim ir iespēja ar ievērojamu cenu atlaidi iegādāties ECDL vai ECDL Advanced sertifikācijas karti, un nokārtojot testus saņemt Eiropas datorprasmes sertifikātu jebkurā no ECDL testēšanas centriem Latvijā.

Iepazīties ar akcijas noteikumiem varat šeit.
Lai uzzinātu vairāk par Eiropas datorprasmju sertifikāciju, sekojiet www.ecdl.lv.


Stāstu konkurss "Kā elektroniskās iespējas atvieglo manu ikdienu"

VARAM aicina vispārējo izglītības iestāžu 8.-12.klašu un profesionālās vidējās izglītības iestāžu skolēnus iesaistīties stāstu konkursā, lai veicinātu skolēnu zināšanas un izpratni par e-pakalpojumiem un to pielietošanu gan pašu, gan vecāku vai radinieku saziņai ar valsts un pašvaldību iestādēm. Pretendenti savus pieteikumus var iesniegt līdz 14.martam. Sīkāk ar konkursa nolikumu un pieteikšanās kritērijiem var iepazīties konkursa mājas lapā.


e-GUARDIAN IKT drošības prasmju barometrs

E-prasmju nedēļas laikā LIKTA aicina ikvienu pārbaudīt savas zināšanas un prasmes IKT drošības jautājumos, izmantojot E-Guardian IKT drošības prasmju barometru. Barometrs ir pašnovērtēšanas tiešsaistes rīks, ko varat izmangot jebkurā vietā , kur pieejams internets un saņemt rezultātus savā e-pastā! e-GUARDIAN barometra 35 jautājumu tests aizņem vien 15 minūtes, tas ir sadalīts 3 daļās: privātums un datu aizsardzības zināšanas, internets un e-pasta prasmes, sociālo tīklu izmantošana. IKT drošības prasmju barometru Eiropas Komisijas mūžizglītības programmas Leonardo da Vinči inovāciju pārneses projekta e-GUARDIAN ietvaros ir izstrādājusi LIKTA. Ar barometra testu varat iepazīties šeit.

Visi, kas veiks barometra testu tieši E-prasmju nedēļas laikā no 26. marta līdz 30. martam, pretendēs uz īpašām LIKTA balvām. Latvijas Informācijas un komunikācijas asociācija apbalvos 10 labākos testa kārtotājus (pēc rezultātiem) kategorijā "skolotāji", "bibliotekāri" un 10 labākos – kategorijā "skolēni". Labākie skolotāji un bibliotekāri balvā iegūs datorsomas, bet labākie skolēni - 16GB USB Flash atmiņu.

 

Transporta un sakaru institūts rīko olimpiādi vecāko klašu skolēniem

Olimpiāde vecāko klašu skolēniem notiek 14. martā, plkst.10.00 Transporta un sakaru institūtā.

I. bloks - 10. 00Dabas zinības (matemātika, fizika)
II. bloks - 12.30Informātika

Katrs dalībnieks var piedalīties vienā vai divos blokos. Dalībnieki, kuri ir ieguvuši1., 2. un 3. vietu, tiek apbalvoti ar vērtīgām balvām un iestājoties TSI, 1. kursā saņem studiju maksas atlaidi. Uzvarētāju apbalvošana notiks olimpiādes norises dienā 15.30.
Vairāk informācijas www.olimpiade.tsi.lv.


Tiešsaistes tests "E-pakalpojumi"

Latvijā pieejamo e-pakalpojumu klāsts pēdējos gados ir ļoti pieaudzis. Ikviens Latvijas iedzīvotājs var ekonomēt savu laiku un nestāvēt garās rindās, bet saņemt dažādas izziņas e-pastā. Aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju veltīt 5 minūtes sava laika, lai noskaidrotu, kādas ir viņa zināšanas par Latvijā sniegtiem e-pakalpojumiem. Tiešsaistes testā būs vispārīgi jautājumi par dažādiem e-pakalpojumu veidiem, reģistrēšanās iespējām un izmantošanu.


Letonika.lv – e-prasmes ikvienam!

No 26. marta līdz 1. aprīlim letonika.lv atver savus resursus ikvienam – nāc un lasi! Ikviens bez maksas varēs izmantot letonika.lv izglītības un uzziņu mērķiem, kā arī piedalīties konkursā un pārbaudīt savas e-prasmes un zināšanas.
Plašāku informāciju par visām letonika.lv aktivitātēm meklējiet arī mūsu mājas lapā www.letonika.lv.


Konkurss "Izpaudies IT stilā"  un LatInSoft informatīvās stundas

Daugavpils jauniešiem un skolēniem LatInSoft organizē konkursu "Izpaudies IT stilā". Dalībnieki konkursā var piedalīties datordizaina un/vai interneta vietnes izstrādes jomā. Darbus var iesniegt līdz 25. martam.

IKT karjeras dienā 29. martā aicinām skolēnus uz LatInSoft iepazīties ar IT profesiju ikdienu. Visas nedēļas garumā LatInSoft mācību centrā skolēniem notiks informatīvās stundas "Drošs internets", "E-resursu izmantošana ikdienā", "Informācijas tehnoloģijas un komunikācija karjerai". Tāpat arī vairākās vietējās skolās LatInSoft pārstāvji vadīs IT drošības stundas.
Ar konkursa nolikumu un pasākumu programmu var iepazīties www.latinsoft.lv.IKT rīki izglītībai – aicinām iepazīties ar jaunumiem!


Datorzinību centrs piedāvās tiešsaistes apmācības skolotājiem

AS "Datorzinību centrs" E-prasmju nedēļas 2012 ietvaros organizē nodarbību pedagogiem par Microsoft OneNote 2010.

Piedaloties aptaujā portālā www.skolotajs.lv, pedagogi ir norādījuši, ka visaktuālākā tēma viņiem ir elektroniskā piezīmju grāmatiņa OneNote 2010. Tie skolotāji, kuri ir pamēģinājuši un sākuši šo programmu lietot mācību procesā, sistematizējot un uzkrājot mācību materiālus, ir atzinuši, ka OneNote programma ir kļuvusi par neatsveramu viņu ikdienas darba sastāvdaļu. Tomēr joprojām ir ļoti daudz skolotāju, kas šo programmu gribētu lietot, bet nezina, kā to darīt un ar ko sākt. Tādēļ 29. martā plkst. 16:00 tiek organizēta tiešsaistes nodarbība par Microsoft OneNote 2010.
Vairāk informācijas šeit.


Skolvadības sistēma E-klase

Septiņus gadus atpakaļ SIA DEAC izveidoja projektu E-klase ar mērķi atvieglot skolotājiem darbu, gatavojot dažādas atskaites, informēt vecākus par skolēna mācību gaitām, kā arī piedāvāt skolēniem ērtāk un ātrāk uzzināt atzīmes, kavējumus, uzdotos darbus mājās un citas ar skolu saistītās aktivitātes.

Projekts E-klase lietotāju vidū pierādījis sevi kā neaizstājamu palīgu mācību procesā. Nepārtraukti tiek ieviesti jauni papildinājumi, uzklausot lietotāju ierosinājumus, priekšlikumus un prasības. E-klase ir lielākā skolvadības sistēma Latvijā ar visplašāko skolu tīklu, nodrošinot ar projekta pakalpojumiem 15 000 skolotāju un 150 000 ģimeņu visā Latvijā. E-prasmju nedēļas laikā būs iespēja iepazīties ar E-klases paplašinājumu RŪPJU BĒRNU MODULIS, kas tiek piedāvāts novadu izglītības pārvaldēm, kur pašvaldības norīkotie darbinieki var iegūt informāciju par skolēniem, kuriem dažādu iemeslu dēļ ir nepieciešams ne vien skolotāju atbalsts, bet arī palīdzība no citiem dienestiem.
Vairāk informācijas: www.e-klase.lv.

E-klases projektu vadītājs Persijs Ģederts un Durbes vidusskolas direktore Kristīne Bruzule.


LabieDarbi.lv aicinās uz konsultācijām par projektu iesniegšanu

LabieDarbi.lv ir interneta labdarības projekts, ar mērķi veicināt ikviena Latvijas iedzīvotāja personīgās attīstības iespējas. Projekti, kas saistīti ar izglītību, zinātni, kultūru un sportu, ik mēnesi var iegūt līdz 2000 Ls lielu atbalstu. Lai piedalītos, nepieciešams pamatots un sasniedzams mērķis, gribasspēks to sasniegt, mazliet drosmes un vēlme darīt labus darbus. E-prasmju nedēļas laikā aicinām pieteikties on-line konsultācijai par projektu pieteikšanu balsojuma konkursam un pievienoties draugiem.lv/labiedarbi.lv, kur visu nedēļu notiks dažādi konkursi!


Uzdevumi.lv aicinās skolēnus iejusties virtuālā skolotāja lomā

E-apmācības portāls Uzdevumi.lv skolēniem piedāvā patstāvīgi gatavoties ieskaitēm un eksāmeniem dažādos mācību priekšmetos no 1. līdz 12.klasei. E-prasmju nedēļā 10 skolēniem būs iespēja iejusties virtuāla skolotāja lomā un veidot e-sistēmā pašiem savus uzdevumus ar dažādām variācijām. Izveidotie uzdevumi un testi tiks publicēti Uzdevumi.lv Virtuālajā skolā un tos varēs risināt citi portāla lietotāji.
Vairāk informācijas www.uzdevumi.lv.


Drošs internets kā vide mācībām

Net-SafeLatvia drošāka interneta centrs piedāvā virkni materiālu par drošību internetā, kas palīdzēs kļūt par gudriem un atbildīgiem interneta lietotājiem un nodot šīs zināšanas arī citiem.

Lai gan vairāk nekā 80% bērnu un jauniešu apgalvo, ka internets tiek izmantots mājas darbu pildīšanai, visbiežāk šī lietošana aprobežojas ar Copy&Paste, ne tuvu neizmantojot visas piedāvātās iespējas. Gan skolotājiem, gan skolēniem joprojām internets ir vairāk kā rīks izklaidei un brīvā laika pavadīšanai. Net-SafeLatvia drošāka interneta centrs diskusijā "IKT rīki izglītībai" aicinās skolēnus uz sadarbību ar skolotājiem, parādot veidus kā interesanti izmantot dažādus rīkus un mudinātu skolotājus modernās tehnoloģijas iekļaut ikvienā mācību priekšmetā, ne tikai informātikā.


VARAM semināri skolotājiem "E-iespējas visiem"

VARAM organizēs izbraukuma seminārus skolotājiem "E-iespējas visiem" par valsts sniegtajiem e-pakalpojumiem un pieejamajām e-pārvaldes iespējām un E-prasmju nedēļu:

• 24. februārī Elejas vidusskolā,
• 7. martā Cesvaines vidusskolā,
• 15. martā Jēkabpils pieaugušo izglītības centrā,
• 21. martā Talsu 2.vidusskolā.Par e-prasmju nedēļas partneriem:


Koordinatori Latvijā:

Galvenie partneri:

Nacionālie partneri:

LR Ārlietu ministrija;
LR Ekonomikas ministrija;
LR Izglītības un zinātnes ministrija;
LR Labklājības ministrija;
LR Uzņēmumu reģistrs;
IeM Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde;
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija (CERT.LV);
Lauku atbalsta dienests (LAD);
Nacionālais veselības dienests;
Nodarbinātības valsts aģentūra;
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs;
UNESCO Latvijas Nacionālā komisija;
v/a Kultūras un informācijas sistēmas;
v/a LatvijasInvestīciju un attīstībasaģentūra;
v/a Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra;
VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs;
Valsts Ieņēmumu dienests;
Valsts reģionālā attīstības aģentūra;
Valsts Sociālās Apdrošināšanas aģentūra;
Veselības inspekcija;
Valsts zemes dienests.

Nozaru partneri: SIA Baltijas Datoru akadēmija, SIA ”Datakom”,SIA ”Data Pro Grupa”, A/S "Datorzinību centrs“, SIA "Digitālās Ekonomikas Attīstības Centrs", SIA ”DPA”, SIA ”FMS”, SIA ”LatInSoft”, Latvijas Interneta asociācija, SIA ”Latvijas Mobilais Telefons”, Latvijas Universitātes Datorikas fakultāte, SIA ”Lursoft”, Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs, A/S "RIX Technologies", Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola (RISEBA), A/S Swedbank, SIA Tilde, Transporta un sakaru institūts, Uzdevumi.lv, www.labiedarbi.lv, www.solipasolim.lv

Reģionālie partneri: pašvaldības, pašvaldību organizācijas un citas organizācijas Latvijas novados. Ar reģionālajiem partneriem iespējams iepazīties E-prasmju nedēļas Digitālajā kartē

Informatīvie partneri: www.esmaja.lv, www.piesledzieslatvija.lv
Šis ir LIKTA jaunumu e-pasts.
Ja turpmāk nevēlaties saņemt jaunumus, atbildiet uz šo e-pastu, Subject laukā ierakstot 'Atsakos'.
Ar cieņu Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija.